Na kamieniu kamień – dekorowanie bez zaprawy

fototapeta cegła
Szukając alternatywy dla kwiatuszków na fototapecie możemy zwrócić się w kierunku dziury w murze, a zatem miejsca przez które widać co ściana ma w środku. Zazwyczaj jest, to cegła. Biała od wapna, czerwona od gliny, szara od brudu. Cegła ze starego muru lub cegła z nowo wykonanej klinkierówki. Najpopularniejsza i jednocześnie najmodniejsza jest oczywiście ściana z cegły w kolorze ceglanym o lekko nadkruszonej konstrukcji i resztkami biało lawendowego muru.

fototapeta-murFototapeta z cegłą taką jak tutaj https://www.dekoracjenawymiar.pl/fototapety/tekstury/cegla, która świetnie będzie pasowała do wnętrza aranżowanego na styl prowansalski. Idealne połączenie kolorystyczne: biały, zielony i lawendowy. Delikatne zdobienia. Fototapeta z murem na ścianie, a przed nią stolik drewniany na którym biała serweta i wazonik gliniany pomalowany na biało, a w nim chabry. Drewniane dodatki są dla Prowansji niezwykle ważne. Mebli nie wyrzuca się, meble mają za zadanie służyć pokoleniom. Obecnie wmawia nam się, że meble są zużyte. Onegdaj meble się nie zużywały, ale starzały z godnością. Była na nich zapisana historia mieszkańców. Delikatne dociski pierwszych ząbków, rysa mówiąca o chwili, gdy pękła waza z barszczem, większe wgłębienie, które powstało, gdy ojciec pękając z dumy przyniósł do domu pierwszą maszynę do szycie i postawił na stole.

Meble były jednym z rozdziałów w jakim zapisywała się opowieść rodziny. Dzisiaj jest inaczej, ale tęsknota za prostymi zasadami pozostała. Pozostała tęsknota za oczywistą surową estetyką, która wzbudzała pragnienie upiększenia. W takich wnętrzach niewiele trzeba aby odmienić ich charakter. W takich wnętrzach ozdobionych fototapetą ze starym murem wystarczy przestawić lampę i zostanie ona natychmiast zauważona. Możemy dowolnie konfigurować wnętrze, gdyż fototapety z murem – na przykład takie https://www.dekoracjenawymiar.pl/fototapety/tekstury/mur nie determinują wnętrza. Wprowadzają klimat, ale pozostają w cieniu. Są jak szept, który jest słyszany jedynie wyciszonym wnętrzu. Gdy zagracimy pokój krzykliwymi meblami lub dodatkowymi nasza fototapeta ze ścianą straci sens – zniknie. Należy więc bardzo rozważnie dobierać fototapetę z murem, cegłą lub kamieniem. Warto opierać się na sprawdzonych przykładach odpowiedniego doboru kompozycji w całym wnętrzu dla takiej dekoracji. Drewno, kamień i metal. Jeżeli będziemy trzymali się tych materiałów efekt dekoracyjny na pewno nas zaskoczy.
Comments are Closed