Naklejki

Za pomocą naklejek możemy zmienić bardzo wiele elementów w naszym otoczeniu. Nie mają wprawdzie tak wielkiej mocy wpływania na ogólny wygląd jak fototapety, ale detale są w ich zasięgu. Detale, które nadają charakteru wnętrzu. Detale, które sprawiają, że ogólny wygląd całości ma duszę.

Naklejana naklejka.

Przygodę z naklejkami zacznijmy od niej samej. Zacznijmy od bohaterki detalu – naklejki. Naklejka jest zazwyczaj gładka. Chwyta się każdej nie chłonącej wody  powierzchni. Chwyta i trzyma mocno. Na tyle mocno, że nie odpadnie, ale na tyle słabo, że w każdej chwili można ją ściągnąć i lodówce przywrócić oryginalny wygląd. Same zalety prawda? Technicznie rzecz ujmując – tak, same zalety. Lodówka zyskuje dłuższą żywotność, gdyż jej ścianki nie są atakowane przez rozlane mleko, sok lub dżem. Niemniej nie o trwałość tutaj chodzi, ale o walory estetyczne. Lodówka, chlebak lub zmywarka przy niewielkim koszcie stają się ozdobą kuchni. Zamiast nudnej – jednolitej powierzchni powstaje ozdoba kuchni.

Czy można umieścić wzór na tylnej stronie szyby, ale tak aby był widoczny z przodu?

Tak. Można. Meble są zdecydowanym faworytem w świecie naklejek. Każdy front może zostać wymieniony na inny. Dokładniej – odmieniony bez konieczności jego wymiany. Meble mogą mieć wygląd tradycyjny, ale mogą stać się oknem na dżunglę, most Golden Gate, tramwaj sunący uliczkami Barcelony. Naklejki i folie na meble potrafią odmienić szafę wnękową. Sprawić, że jej rozsuwane drzwi przedstawią „Pocałunek” Klimta lub zjawiskową panoramę afrykańskiego safari skąpanego w promieniach zachodzącego słońca. Z naklejkami wszystko jest możliwe. Absolutnym trendem we współczesnej dekoracji są foto-szyby, które przypominają szyby, mają trwałość szyby, ale dzierżą na tylnej stronie – tej od wnętrza szafy jakiś wzór. Wzór nie tylko zdobi, ale i chroni naszych bliskich.

Naklejka nie tylko zdobi szyby w szafie, ale i chroni nas samych.

To może wydawać się nieprawdopodobne, ale tak dokładnie jest. naklejka bardzo mocno przywiera do szyby. Tworzy na jej tylnej stronie – tej od wnętrza szafy powłokę, która w razie rozbicia szyby nie pozwala na jej rozsypanie się po tym co znajduje się w pobliżu. Szyba może pęknąć, ale jej kawałki pozostaną w tym samym miejscu, gdzie były wcześniej .

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *