Magiczne wnętrze z fototapetą jesień

Jesień to bardzo specyficzna pora roku, która jak żadna inna dzieli ludzi na jej zwolenników i przeciwników. Jedna rzecz jednak łączy jednych i drugich. Nie mogą nie zgodzić się, że jest ona zdecydowanie najbardziej urodziwą porą roku. Kolorowe liście drzew, opadające spokojnie na pokrytą jeszcze zielonym trawiastym dywanem ziemię, sprawiają, że każdy najzwyklejszy spacer staje się magiczną wędrówką.

Podobnie jest z dekoracjami wnętrz. Aplikując fototapetę przedstawiającą jesienne widoki, zamienimy mieszkanie w magiczną krainę, z której nie będzie chciało się wychodzić. Mieszanina czerwieni, pomarańczy i żółci w połączeniu z delikatnym zielonkawym kolorem wczesnojesiennej trawy to doskonałe połączenie.

Kolory te, po odpowiednim dopasowaniu, świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu, zarówno nowoczesnym jak i bardziej klasycznym. Dzięki możliwościom programów graficznych, jesteśmy w stanie tak dopasować kolorystykę na naszej fototapecie, aby pasowała do każdego rodzaju mebli i koloru ścian.

Do wnętrz nowoczesnych warto wybrać fototapetę w kolorystyce one color, która łączy czerń i biel oraz jeden wybrany kolor, który zostanie z niej „wyciągnięty”. Sprawia to, że możemy pozwolić sobie na ciekawy efekt, jak na przykład pokazane poniżej czarno-białe ogołocone z liści drzewa i czerwona ściółka. Oczywiście mamy pełną dowolność w doborze koloru na dekoracji.

Jesień jednak, a co za tym idzie także dekoracje ją przedstawiające, najlepiej prezentują się w pełni koloru. Dobierając do tego meble w kolorze ciemnego dębu bądź jesionu, stworzymy doskonałą kompozycję kolorystyczną, która przeniesie nas w bajkowe klimaty jesiennych lasów, parków i ogrodów.

Podobnie jak duża jest dowolność kolorystyczna fototapet z jesienią, olbrzymi jest również wachlarz wzorów na nich przedstawiony. Jeżeli dysponujemy niezbyt przestronnym wnętrzem, warto zastanowić się nad dekoracją na której ukazana jest biegnąca wśród drzew alejka. Taki zabieg, pozwoli nam na skuteczne, optyczne powiększenie pomieszczenia w której zostanie zaaplikowana taka fototapeta.
Comments are Closed