Fototapeta z mapą

fototapeta-mapaTworzone od najdawniejszych czasów. Ułatwiały trafienie do celu oraz spełniały funkcję dekoracyjną. Malowane na płótnie i nakładane na ścianę biura, salonu sprzedaży, pomieszczenia planowania ukazywały zasięg wpływów oraz ułatwiały planowanie strategii. Obecnie mapy nie straciły na swojej dekoracyjności. Naklejone na ścianę podnoszą prestiż miejsca, dodają splendoru, a ich odpowiedni dobór jest znacznie prostszy niż dawniej. Jak sprawić, aby mapa znalazła się na ścianie? Wystarczy sprawdzić sklep z dekoracjami, którym oferowane są fototapety z mapami i wybierz odpowiedni dla naszej koncepcji dekoracyjnej wzór i spełnić marzenie o mapie na ścianie.

Połączenie Ameryki i Azji w jeden dekoracyjny kontynent

Z uwagi na rodzaj ujęcia map można wyróżnić trzy rodzaje:
– foto realistyczna
– retro
– artystyczna
Przed podjęciem decyzji na jaki rodzaj dekoru się zdecydować powinniśmy przeanalizować jakiego efektu dekoracyjnego oczekujemy po umieszczeniu na ścianie fototapety z mapą. Jeżeli chcemy taką dekorację nakleić na ścianę w gabinecie w stylu retro (drewniane meble, dywan, wenge, brązy), to zastanówmy się nad stylem retro, a zatem imitacjami map, które powstały przed XIX wiekiem. Bardzo mocno zdobione w ornamenty roślinne, bardzo często ukazujące mieszkańców poszczególnych kontynentów: Afryki, Azji, Ameryki. Taki rodzaj dekoracji na pewno nie sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu, ale drewno i stylizacja kolonialna będą sprzyjały wypełnieniu ściany mapą w stylu retro. Przeszukując sklepy z dekoracjami warto sprawdzić na jakim podkładzie zostanie wykonana dekoracja. Najlepszym dla takiej mapy będzie podkład fizelinowy z imitacją płótna.

Artystyczne zarysy świata

Mapa polityczna do nowoczesnego biura. Wykonana na gładkim podkładzie idealnie zaaklimatyzuje się w otoczeniu mebli na wysoki połysk, obracanych foteli oraz wykładziny podłogowej. Fototapeta z takim rodzajem mapy podniesie morale pracowników, pozwoli wyznaczyć cele, doda dystansu i jednocześnie zwiększy aspiracje. Do Sali konferencyjnej oprawa w postaci mapy politycznej lub ukazującej przeloty samolotów lub powiązania handlowe jest obok fototapety z nazwami państw jest idealnym elementem zdobniczym.
Comments are Closed