Naklejki

Za pomocą naklejek możemy zmienić bardzo wiele elementów w naszym otoczeniu. Nie mają wprawdzie tak wielkiej mocy wpływania na ogólny wygląd jak fototapety, ale detale są w ich zasięgu. Detale, które nadają charakteru wnętrzu. Detale, które sprawiają, że ogólny wygląd całości ma duszę.

Naklejana naklejka.

Przygodę z naklejkami zacznijmy od niej samej. Zacznijmy od bohaterki detalu – naklejki. Naklejka jest zazwyczaj gładka. Chwyta się każdej nie chłonącej wody  powierzchni. Chwyta i trzyma mocno. Na tyle mocno, że nie odpadnie, ale na tyle słabo, że w każdej chwili można ją ściągnąć i lodówce przywrócić oryginalny wygląd. Same zalety prawda? Technicznie rzecz ujmując – tak, same zalety. Lodówka zyskuje dłuższą żywotność, gdyż jej ścianki nie są atakowane przez rozlane mleko, sok lub dżem. Niemniej nie o trwałość tutaj chodzi, ale o walory estetyczne. Lodówka, chlebak lub zmywarka przy niewielkim koszcie stają się ozdobą kuchni. Zamiast nudnej – jednolitej powierzchni powstaje ozdoba kuchni.

Czy można umieścić wzór na tylnej stronie szyby, ale tak aby był widoczny z przodu?

Tak. Można. Meble są zdecydowanym faworytem w świecie naklejek. Każdy front może zostać wymieniony na inny. Dokładniej – odmieniony bez konieczności jego wymiany. Meble mogą mieć wygląd tradycyjny, ale mogą stać się oknem na dżunglę, most Golden Gate, tramwaj sunący uliczkami Barcelony. Naklejki na meble potrafią odmienić szafę wnękową. Sprawić, że jej rozsuwane drzwi przedstawią „Pocałunek” Klimta lub zjawiskową panoramę afrykańskiego safari skąpanego w promieniach zachodzącego słońca. Z naklejkami wszystko jest możliwe. Absolutnym trendem we współczesnej dekoracji są foto-szyby, które przypominają szyby, mają trwałość szyby, ale dzierżą na tylnej stronie – tej od wnętrza szafy jakiś wzór. Wzór nie tylko zdobi, ale i chroni naszych bliskich.

Naklejka nie tylko zdobi szyby w szafie, ale i chroni nas samych.

To może wydawać się nieprawdopodobne, ale tak dokładnie jest. naklejka bardzo mocno przywiera do szyby. Tworzy na jej tylnej stronie – tej od wnętrza szafy powłokę, która w razie rozbicia szyby nie pozwala na jej rozsypanie się po tym co znajduje się w pobliżu. Szyba może pęknąć, ale jej kawałki pozostaną w tym samym miejscu, gdzie były wcześniej .

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *